Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu

Jawline dolgusu çene ve gıdı arasında ki mesafede oluşmuş olan problemlerin estetik açıdan düzenlenmesi amaçlı yapılan operasyondur. Amaç çenenin uç kısmının yüz üzerinde daha belirgin ve sivri bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. Jawline dolgusu çene üzerinde kullanılan yaygınlaşmış bir dolgu türüdür. Hatta çene ile her türlü problemin ortadan kaldırılması bu dolgu sayesinde gerçekleşir.

Dolgu hem erkek hem de kadınlar üzerinde estetik bir görünüm kazandırılması için çene yapısının düzeltilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Özellikle ünlülerin çene yapıları bu dolgu sayesinde isteyen kişiler verilebilir. Çene öne doğru ya da kayık gibi problemlerinden dolayı yüz kısmının yamuk ve orantısız görünmesine sebep olur. Bu da kişilerin çenelerinden rahatsız olmalarına ve bu durumdan kurtulmak için dolgu yapmalarına olanak sağlar.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgusu uygulamalarında çenenin öne alınması ve normalinden daha bir sivri görüntünün verilmesi operasyonu gerçekleştirilir. Bu sayede kişinin sert ve uyumsuz görüntüsü ortadan kaldırılır. Çenenin yapısı yuvarlak ve içe doğru ise kişi daha kilolu ve bozuk yüz olarak ön plana çıkar. Bunun ortadan kaldırılması ve yüz hattının daha uzun yapılabilmesi için bu dolgu kullanılır.

Jawline dolgusu sırasında enjekte işlemi kullanılır. Dolgu işleminden daha önce kişinin dolgu yapılacağı çene bölgesinde ki çukurluk kırışıklık gibi problemler tespit edilerek dolgu malzemesi hazırlanır. Daha sonra hazırlanan bu malzemeler acı vermeyen ve ince iğneler ile çene yapısına enjekte edilir. Çene dolgusu işlemi yapılırken farklı malzemelerde kullanılır. Bu malzemelerin tespiti çene deki problemin derecesine ve cilt dokusunun özelliklerine göre belirlenir.

Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline dolgusu fiyatları genel itibari ile çenenin problem derecesine göre değişiklik gösterir. Aynı zaman da bu probleme dayalı farklı dolgu maddesi kullanılacağından dolayı fiyat bu maddeden doğrudan etkilenir. Jawline dolgusu fiyatını etkileyen diğer bir unsur ise dolgunun hangi uzman tarafından yapılacağı ve kaç tüp dolgu kullanılacağıdır. Aynı zaman da hangi hastanede kaç seansta gerçekleştirileceği gibi önemli hususlar fiyatta etkilidir.

Çenenin üzerinde oluşmuş çukurlar gibi etmenler yine fiyatı etkiler. Özellikle ünlü birinin çene yapısı isteniyorsa bu durumda fiyat çok daha farklı belirlenecektir. Çünkü aynısını yapmak için alanında tecrübeli ve profesyonel bir kişi tarafından gerçekleştiriliyor olması gerekir. Bu da fiyatın normal bozuklukların giderildiği jawline dolgusu fiyatlarından daha fazla olacaktır.

Jawline Dolgusu Yaptıranlar

Jawline dolgusu yaptıran kişiler için bir yan etki oluşturmaz. Çünkü jawline dolgusu gerçekleştirilirken en küçük kılcal damarlar ve sinirler göz önüne alınarak işlem gerçekleştirilir. 24 saatlik süre sonucunda çenede ki uyuşma ve dolgunun varlığının verdiği rahatsızlık hissi ortadan kalkar. Jawline dolgusu yaptıran kişiler günlük hayatına normal bir şekilde devam edebilirler.

Ancak yapılan işlem oldukça hassas bir işlem olduğu için dolguya zarar verebilecek darbeden, kozmetik ürünlerinden ve doktorun bilgisi dışında ki ilaç kullanımlarından uzak durulmalıdır. Jawline dolgusu yaptıranlar dolgunun yüzlerine verdiği estetik güzelliği en kısa zaman da fark etmeye başlarlar. Bu sayede özgüven ve psikolojik destek alınmış olunur.

Jawline Dolgusu Erkek

Jawline dolgusu her ne kadar kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor gibi dursa da aynı zaman da en çok erkekler tarafından talep edilen dolgu işlemleri arasındadır. Erkeklerde ki sert mizacı ortadan kaldıran yuvarlak yüz hatlarının ve gıdık bölgesinde gerçekleşen kaba görüntünün ortadan kaldırılması işlemi jawline dolgusu ile gerçekleştirilir. Bu sayede dudak, çene ve gıdık arasında ki uyumsuzluk sarkma, aynı zaman da asimetrik problem ortadan kaldırılarak yerine belirgin, daha sert hatlar oluşturulur.

Jawline Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Jawline dolgusu yapıldığı andan itibaren etki göstermeye başlar. Dolgunun kalıcılık süresi dolgu yapılan kişinin hareketleri ile doğrudan bağlantılıdır. Genel itibari ile dolgu işlemi daha etkili olması için vücut ile uyumlu maddelerden oluşur. Ancak kişinin dolguya zarar verici hareketlerde bulunması ve kullanması gereken krem gibi önemli iyileştirme malzemelerinin kullanılmaması ya da geciktirilmesi dolgunun çabuk eriyip kısa süre kalmasına neden olur.

Jawline dolgusu gerçekleştirildikten sonra 2 haftalık bir süre içerisinde vücut ile uyum sağlanır. Aynı zaman da kalıcılık süresi de normal ve alınması gereken tedbirlerin alınmasıyla 18 aya kadar devam eder. Ancak kişinin önemsememesi ve yapacaklarını yapmaması aynı zaman da dolguya zarar verici hareketlerde bulunmaması durumunda ise 12 aya kadar kalabilir.

Jawline Dolgusu Avantajları

Jawline dolgusu sayesinde istenilen çene yapısına sahip olunabilir. Aynı zaman da dolgu işleminin herhangi bir risk ve yan etkisinin bulunmuyor olması en büyük avantajdır. Özellikle çene yapısı geride ve küçük olan kişiler bu görüntüden kurtularak daha belirgin ve estetik açıdan göze hoş gelen bir çeneye sahip olurlar. Dolgu sonrası gerekli uyarılara dikkat edildiği sürece dolgu 18 aya kadar kalabilir.

Yüzde ki bozulmuş V görünümü ve uzun çekici yapı yüze tekrar dolgu sayesinde kazandırılır. Ayrıca daha genç ve uzun bir yüze sahip olabilmek için küçük olmadığı takdirde her yaş grubunda bu dolgu işlemi rahatlıkla yapılabilir. Yüz kilo alıp verdikçe çenede sarkar. Bu durumun ortadan kaldırılması ve yaşlılık belirtisi olan kare yüzün yerine üçgen yüz görünümü jawline dolgusu ile gerçekleştirilir.