Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Regenera Activa

Regenera Activa Uygulaması

Tıp dünyasının insan vücudu hakkındaki keşifleri bütün hızıyla devam ediyor. Kök hücre teknolojisinin her geçen gün daha ileri bir noktaya gelmesi son dönemin en heyecan verici başlıklarından. Sadece birkaç yıl önce, saç ve deri döngüsünde kilit rol oynayan “Mezenkimal kök hücre” adını verdiğimiz hücre grubunun saç köklerinin “Bulbus” yani soğancık kısmında ve bu bölgeyi çevreleyen deri ünitesinde olduğu saptandı.

Yapılan araştımalar sonucunda bu hücreler ayrıştırılarak ayrı yerlere transfer edilmesi halinde bu bölgelerde yeni kıl folikülü gelişimine sebep olabileceği gösterildi. REGENERA ACTIVA bu keşiften yola çıkarak üretilmiştir medikal bir sistemdir.

Regenera Activa İşlemi Kimlere Yapılır?

Tedavi tam kellik oluşmamış, seyrelme ile giden ve “Minyatürize” olmuş, ayva tüyü şeklinde saçları yoğunlukta olan kişilere uygulanır.
Ayrıca saç yoğunluğunu korumak istendiği durumlarda ve saç ekimi sonrası işlem başarısını arttırmak amaçlı uygulanabilir. Özellikle Kadınlarda “Erkek tipi saç dökülmesi” tedavisinde kullanılabilir.

Regenera Activa İşlemi Nasıl Yapılır?

Saçlı derinin kulak arkası bölümü lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra kök hücreleri barındıran saç kökü ve deri adacıklarını elde edebilmek için 3 adet 2.5mm boyutunda parça alınır. Bu işlem acısızdır ve alınan dolu örnekleri küçük olduğu için yerinde iz-skar kalmaz.

Alınan doku örnekleri REGENERA ACTIVA kiti ile enjekte edilebilecek hale getirilir. Elde edilen örnek ortalama 80000-100000 “Mezenkimal kök hücre” barındırabilir.
Uygulama tıpkı mezoterapi yönteminde olduğu gibi saçlı deriye enjeksiyon ile yapılır.

Uygulama süresi yaklaşık olarak 10 dakikadır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına devam eder. İşlemin etkisi 6 ay sonra gözlenir.

Uygulamanın FDA onayı bulunmaktadır. Hastanın kendi hücreleri kullanıldığı için son derece güvenli bir uygulamadır.