Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Antioksidan Dolgu

Antioksidan Dolgu

Hyalüronik asit dolgular günümüzde yüz hacimlendirmek için en çok kullanılan dolgu çeşitidir. Her markanın kendine özgü çapraz bağ teknolojisi vardır. Ayrıca hyalüronik asit haricinde destekleyici maddeler ile güçlendirilmiş dolgu maddeleri de mevcuttur.

Hyalüronik asit dolgular enjekte edildikleri ilk andan itibaren insan vücudu tarafından yıkıma uğrarlar. Özellikle ilk 2 haftalık süreçte dokuda meydana gelen artmış metabolik süreç (oksidatif stres) enjekte edilen dolgunun ortalam %30 unun hızlı bir şekilde yıkıma uğramasına sebep olur. Bu durum dolgu uygulaması sonrası hasta memnuniyetsizliklerinin en önemli sebebidir.

Antioksidan dolgu, adından da anlaşıldığı gibi güçlü bir antioksidan olan “mannitol” içermektedir. Bu sayede yukarıda bahsettiğimiz hızlı yıkım süreci antioksidan dolgu uygulamasında görülmez. Bu yüzden antioksidan dolgu uygulamasının kalıcılığı daha yüksektir.

Antioksidan dolgu içerdiği özel çapraz bağ teknolojisi (IPN like technology) ile diğer hyalüronik asit dolgulardan farklılaşmaktadır. Bu teknoloji sayesinde dolgu uygulaması sonrasında kısa sürede doku ile mükemmel bir uyum sağlar. Mimik hareketlerinde ya da dokunulduğunda dolgunun varlığı hissedilmez.

Yukarıda bahsettiğimiz özellikler antioksidan dolguyu klasik dolgulardan ayırmaktadır. Bu özellikler sayesinde doğal ve uzun ömürlü sonuçlar elde etmek mümkündür.

Antioksidan dolgunun yüzün her bölgesi için değişik yoğunlukta ürünü bulunmaktadır. Dudak bölgesindeki ürünü “French Kiss dudak dolgusu” olarak bilinmektedir.