Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu genellikle ameliyatsız işlemlerde burnun genel görüntüsünün düzeltilmesi ve estetik bir görünüşün verilmesi için yapılır. İşlem alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Burun hücrelerine uyumlu dolgu malzemeleri kullanılır. Bu sayede dolgunun vücuda adapte olması ve vücudun dolguyu benimsemesi en kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçiniz.

En çok yüzde ki genel görünümün değişmesine sebep olan burun yapısında ki burun kıvrımlarının net, düz ve pürüzsüz görünümü verilmeye çalışılır. Bu sayede burun çevresinde ki kırışıklıklar ve cilt problemleri de ortadan kalkar. Burun dolgusu operasyonu yapıldıktan sonra yüzde ki asimetrik sorunlar ve çöküntü problemleri ortadan kalkarak daha net ve belirgin bir burun ortaya koyulur.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgusu operasyonu buruna has dolgu malzemelerinin burun kısmına enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Asidik özellikte ki dolgu malzemesi içerisinde ki bulunan maddelerin ve vitaminlerin burun bölgesinde de bulunuyor olması işlemin daha kısa sürmesini sağlar. Dudak ve burun arasında ki problemler ve burnun yüze yayılan hattı, aynı zaman da bozuk kıvrımları olacak şekilde dolgu işlemi gerçekleştirilir.

Bu sayede yanaklara uygun burun ve yüz tipine uygun bir burun ortaya koyulur. Yaklaşık olarak dolgu işlemi 40 dakika sürer. Ancak burunda ki kemerli yapının derecesi ve işlemin gerçekleştirileceği noktaların fazla olması bu sürenin uzamasına neden olur. Enjeksiyon başta burun kanadı ve burnun ortadan bölünerek yarı yüzünde gerçekleştirilir. Daha sonra diğer parçanın da tamamlanmasıyla işlem biter. Burun dolgusu fiyatları 2022 güncel liste için hemen bizi arayın.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu için bir ameliyat gerekmez. Bu sayede riskte oluşmayacağından dolayı bu durum en büyük avantajlar arasındadır. Dolgu işlemi genellikle tek seansla burunda ki problemlerin ortadan kaldırılmasıdır. Bu sayede kısa sürede burun ile ilgili yaşanan psikolojik rahatsızlıkta ortadan kalkmış olur. Ayrıca dolgu işlemi burun ameliyatı işlemine göre daha uygun fiyatlarla ve daha kısa sürede yapılır.

Dolgu sayesinde istenilen burun tipine de salip olunur. Böylece burun yüzünden kişilerde kaybolan özgüven geri kazanılır. Dolgu işlemleri oldukça basit ve ağrısız işlemlerdendir. O yüzden işlem sonrası iyileşme en kısa zaman da gerçekleşir. Kullanılan enjeksiyon işleminin içerisinde bulunan maddelerin burunda da buluyor olması durumu yan etkilerin ortadan kalkmasını sağlar. Buda burunda ki kaşıntının ve kızarıklığın, aynı zaman da burnun bozulmasının önüne geçer.

Burun dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Burun dolgusu dezavantajları yok denecek kadar azdır. Ancak yine buruna müdahale edildiği için burun dolgu maddesini kabul etmeyip, şeklin düzelmemesine neden olabilir. Bu konuda kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi önemlidir. Kalitesiz ve uzman bir kişi tarafından yaptırılmayan dolgu işlemleri basit problemlerden daha fazla problemlere neden olacaktır.

Dolgu sırasında yapılan enjekte işlemi doğru bir şekilde tekniğine uygun yapılmıyorsa, burunda yapılan dolgu daha kısa sürecektir. Yine burunda yaşanan diğer bir dezavantaj ise burnun başta iyileşme gösterip hızla gerilemesi durumudur. Aynı zaman da enjeksiyonun yanında burunun farklı tedavi yöntemleri ile desteklenmesi gerekiyorsa ve bu işlem yapılmamışsa eğrilik ortadan kalkmayacaktır.

Burun Dolgusu Yaptıranlar

İşlem öncesi burunun genel tepkisini ölçmek amaçlı ön enjekte işlemi yapılır. Burada ki işlemin amacı burunun tepkisini ölçmektir. Bu hususta dolgu yaptıran kişiler bu enjektenin tepkisini değiştirici, ortadan kaldırıcı ve etkileyici hareketlerden uzak durmalıdır. Dolgu işlemleri öncesinde burun dolgusu yaptıran kişilere ön enjekte işlemi ve derin enjekte işlemleri hakkında genel bilgiler aktarılır.

Dolgu operasyonu geçiren kişiler, en az 3 gün burun çevresinde hassas davranmalı, darbeden, ilaç kullanımından, sıcak su ile temasından ve aşırı hareketlilikten burnu korumalıdır. Dolgu yaptıran kişiler cildin ince olduğunu unutmayıp dolguya zarar verebilecek nemlendirici kremler kullanmamalıdır.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusu işlemi yaklaşık olarak 40 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Özellikle yetişkinler üzerinde kullanılan Dolgu etkisinin uzun süre devam edebilmesi için kişilerin bu konuda hassas davranmaları gerekir. Dolgu iyileşme sürecinde kaşıntı, ağrı ve kızarıklık yapabilir. Bu durumlarda buruna dokunulmamalı ve burun kaşınmamalıdır.

Burun dolgusu operasyonundan sonra 3 gün içerisinde dolgu etkisini göstermeye başlar. Bu süre burunun dolguyla uyumuna kadar devam eder. Etkiler ortadan kalktıktan sonra buruna verilen genel şekil ortaya çıkmaya başlar. Burun dolgusu operasyonu geçiren kişiler 1 hafta kadar süre içerisinde burunlarında ki değişikliği net bir şekilde görebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2022

Burun dolgusu fiyatları burun ameliyatı fiyatlarına göre daha uygun ve karşılanabilir fiyatlardan oluşur. Burunun yapısının bozukluk durumu, işlemin sayısı gibi etmenler dolgu fiyatını etkiler. Aynı zaman da seçilen cerrahın alanda ki tecrübesi ve istenilen burnun özellikleri yine fiyatı etkileyen unsurlardandır. Burun dolgusu sonrası kullanılacak olan ilaç, krem ya da diğer gerekli maddelerin dolgu operasyonuna dahil edilmesi fiyatın farklı belirlenmesine neden olur.

Burun dolgusu fiyatını etkileyen diğer bir husus, seansların sayısı ve burunda ki kullanılacak dolgu malzemesinin miktarıdır. Dolgu fiyatı genellikle istenilen burun yapısı için ölçülerin alınması ve dolgu malzemesinin belirlenmesi ile ortaya çıkar. Bunun için işlemin yapılacağı hastaneden gerekli bilgiler istenebilir. Burun dolgusu fiyatları 2022 ve işleminde kalıcılık etkisini uzatmak tamamen dolgunun yapıldığı kişinin hareketlerine bağlıdır.