Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fokus Ultrason İle Cilt Sıkılaştırma

Odaklanmış Fokus Ultrason Ultherapy

Odaklanmış (fokus) ultrason veya Ultherapy; yüksek frekansta ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Uygulamada kullanılan cihaz başlıkları derinin farklı katmanlarına atış yapabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik uygulamanın güvenli ve etkinliğini sağlar. Uygulama alanları yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere bütün deri bölgelerinde kullanılabilir. Etkinlik, ciltte sarkmaların toparlanması, lifting sağlanması, yağ dokusunun sıkılaşması şeklindedir. Uygulamanın diğer kullanım alanı, alt yüz bölgesi geniş olan, gıdı bölgesinde yağlanması olan hastalarda bu bölgelerin inceltilmesi ve çene hattının daha keskin bir şekilde ortaya çıkarılmasıdır.

Hafif düzeyde sarkması bulunan, ameliyat veya ip uygulaması düşünmeyen, cilt altı yağ dokusu müsait olan hastalar bu yöntem için uygundur.
Tedavi genellikle boyun ve alt yüz bölgesine kombine bir şekilde uygulanır. Tedavi süresi yaklaşık 30-60 dakika kadardır. Genellikle tek seans uygulama yeterlidir. Ancak ağır yüzlerde ve yağlı gıdı bölgesinde 2. Seansa ihtiyaç duyulabilir. İşlem sonrası hemen bir sonuç görülür, ancak sonucun tam olarak kendini göstermesi için yaklaşık 6 aylık bir süre gerekir.

Cihazların derin başlıkları sayesinde vücut bölgesindeki deri sarkmalarında da ameliyatsız tedavi imkanı sağlar. Uygulama tabi ki cerrahi germe amelyatlarının sonucunu vermez, ancak ameliyatsız tedavi arayan hastalar için iyi bir alternatiftir.

Bu tedavi yöntemi için, cilt yapısı ince kişiler uygun değildir ve yapılması önerilmez.