Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu genel itibari ile göz altında oluşan torbalar, morluklar, çökmeler ve oluklar gibi oluşumların ortadan kaldırılması için kullanılır. Göz altı ışık dolgusu fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Dolgunun amacı göz altında ki yıpranma görüntüsünün ortadan kaldırılmasıdır. Uygulama genel iti bari ile orta yaşta ki kişiler üzerinde gerçekleştirilir.

Ancak genetik faktörlerden dolayı küçük yaşta ki kadın ya da erkek çocukları üzerinde 18 yaşını tamamlamaları şartı aranır.

Özellikle göz altında ki karanlık, gölgeli, koyu halkalardan ve torbalardan kurtulmak isten kişiler üzerin ışık dolgusu operasyonu sıklıkla yapılır. Bu işleme ihtiyaç duyulmasının nedenleri boş, yorgun, uykusuz ve enerjik görüntünün göz kısmında kayboluyor olmasından dolayıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Daha sonra temizlik için bazı solüsyonlar ile göz çevresi dairesel olarak temizlenir. Aynı zaman da bu solüsyonlar içerisinde anestezi içeren maddelerde bulunduğu için hasta işlem sırasında hiçbir acı hissetmez.

Işık dolgususayesinde kişilerin göz altında ki problemler en  iyi şekilde ortadan kaldırılır. Bu dolgu işleminin diğer dolgu işlemlerinden en büyük farkı, deri esas alınarak değil, kemik üzerinde dolgunun yapılıyor olmasıdır.

Dolgu sırasında kullanılan malzeme jel konumundadır. İşlem oldukça yavaş ve kontrollü bir şekilde yapılır. İşlemin yapılma süresi ve tüm dokuya enjekte işlemi toplamda 35 dakika kadardır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Işık dolgusu operasyonunu yaptıran kişiler göz altına en az 5 saat boyunca su teması ettirmemelidir. Ayrıca dolguyu yaptıran kişilerin uyku sırasında ki aldıkları pozisyon gözü rahatsız etmemeli ve fazla ışıklı ortamlarda bulunulmamalıdır.

Göz altı dolgusunda kullanılan buz torbaları ise doğrudan operasyonun yapıldığı alanın üzerine uygulanmamalıdır.

Operasyon sonrası gözde kaşınma veya yanma gibi durumlar söz konusu olacağından dolayı göz ovuşturulmamalı ve gözde doktor tavsiyesinde olmayan ilaçlar kullanılamamalıdır.

Uygulama sonrası aşırı gülünmemeli, göz kısmını etkileyecek jest ve mimiklerden uzak durulmalıdır. Aynı zaman da belirlenen gün içerisinde sıcak su ve banyo işlemlerinden uzak durulmalıdır.

Doktorun bilgisi dışında ilaç kullanılmamalı ve kullanılacak ilaçların kan sulandırıcı ilaçlar olmamalıdır.

Işık Dolgusu Zararları

Göz altı ışık dolgusu işlemi gözde ki oluk, morluk ve gölgeli görüntünün ortadan kaldırılması amacıyla zararsız bir işlem olarak gerçekleştirilir.

Çünkü uygulamada kullanılan asidik özellikte ki dolgu malzemelerinin aynısı göz çevresinde ki hücrelerde de yer alır. Böylece ortaya göze zarar verici ya da yan etki gibi durumlar çıkmaz.

Aynı zaman da gözün çevresinde ki problemlerin ortadan kaldırılması ve cildin daha genç görünmesini sağlayan bir yöntemdir.

Dolgu işleminde yoğun olarak kullanılan maddelerin içerisinde ki bulunan asidik özelliklerin çoğu vücutta hali hazırda bulunur. Buda vücudun dolguyu daha çabuk benimsemesini sağlar.

Dolgunun zarar vermiyor olmasının yanında cilt yapısından dolayı kızarıklık, göz altında şişme ve morarma görülebilir. Ancak bu durumlarda geçici olup göz altında bir problem oluşturmaz.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Kişinin göz altında ki probleme ve cilt yapısına göre uygulanır. Bazen tek seans ile problem ortadan kaldırılabilirken, bazen de bu işlem 3 ila 4 seansa çıkabilir.

İlk seanstan itibaren ışık dolgusu etkisini göstermeye başlar. İlk seansın üzerinden bir hafta geçmesinin üzerine ışık dolgusunda ki etki gözle görülebilir bir duruma gelir. Eğer ki diğer seanslar gerçekleşecekse 3 hafta sonrasında 2. Seans düzenlenir.

Bu sırada göz altı ışık dolgusu fiyatları ve işlemlerinin etkisi takip edilir. Bazen 2. Seanstan sonra göz altı dolguya cevap vermeye başlayabilir. Bu da kişinin cilt yapısından ve göz çevresinde ki canlı hücre sayısından kaynaklanır. Işık dolgusu etki ederken az miktarda kızarıklık ve morluk beraberinde ortaya çıkabilir. Ancak bu durumlar geçici olup kişilerin endişelenmesine gerek yoktur.

Işık Dolgusu Kalıcılığı

Göz altı ışık dolgusu operasyonu başarılı bir şekilde geçirildikten sonra kalıcılığı zamanla gözlenir. Ancak bazı standart tiplerde bu durum net bir şekilde ortaya koyulabilir.

Özellikle hiçbir problem yaşanmayan ve gayet seansları iyi cevap veren göz altı dolgusu bir veya 2 yıl kalıcı olabilir. Göz altı dolgusunun kalıcılığını cilt yapısı doğrudan etkiler.

Kişilerin hassas ya da göz altı dolgusunu daha hızlı emmesi durumunda daha kısa bir süreliğine göz altı ışık dolgusu fiyatları uygun fiyatlarlar sizlere sunuyoruz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Göz altı ışık dolgusu fiyatları 2021 işlemi estetik cerrahlar tarafından ve alan ile ilgili diğer uzman doktorlarla birlikte gerçekleştirilir.

O yüzden dolgunun fiyatı konusunda doktor seçiminin ve ışık yönteminin gelişmişliği en önemli faktördür. Aynı zaman da göz kısmında ki çukurun, torbanın ve derinin yapısı uygulanacak işlemi etkilediği için fiyatı da doğrudan etkiler.

Işık dolgusu operasyonunda kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulama süresi, aynı zaman da seans sayısı yine fiyatı etkileyen unsurlardandır.

Kişinin göz altı problemlerinden hangisinin giderileceğini istemesi duruma da fiyatı etkileyebilir. Başarı seviyesi ve yapılan işlemlerde ki önceki tecrübeler yine seçilen hastane gibi etmenler göz altı ışık dolgusu fiyatları doğrudan etkiler.