Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hydrafacial

Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve Dermatoloji alanında da bu gelişimi yakından takip ediyoruz. Klasik cilt bakımları yerini tamamen cilt bakım cihazlarına bıraktı diyebiliriz. Size bu sayfada cilt bakımı cihazı denildiğinde hemen akla gelen Hydrafacial’dan bahsedeceğim.

Cihaz ve sunduğu tedavi A.B.D. kaynaklıdır. Cilt bakımı konseptine pek çok farklı basamak ile kombine yaklaşım tarzı getiren bir cihaz olduğu için piyasadaki diğer pek çok cilt bakım cihazının Hydrafacial esinlenerek üretildiğini söylemek sanırım yanlış olmaz.

HYDRAFACIAL cilt bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle Hydrafacial cilt bakımının aşamalarından genel olarak

  • Cilt temizliği ve hafif bir peeling
  • Gözeneklerin vakumla temizlenmesi ve hidrasyonu (nemlendirme)
  • Cildin ihtiyacına göre onarıcı ve koruyucu işlemlerin yapılması şeklindedir.

HydraFacial MD sistemi Vortex adı verilen patentli vakum teknolojisi kullanmaktadır. Bu sayede serumların cilde etkin bir şekilde emdirilmesi sağlanırken, birikmiş olan ölü hücreler ve fazla yağ salgısı cilt yüzeyinden uzaklaştırılır.

Arındırılma işleminin ardından özellikle gözeneklerin belirgin olduğu alanlara daha yoğun olmak üzere hafif bir peeling işlemi yine Hydrafacial başlığı ile uygulanır. Bu peeling cildi aydınlatıcı ve ölü hücreleri daha kolay uzaklaştırıcı özellikte olup kabuklanma-kızarıklık-aşırı yanma yapmaz.

Peeling işleminden sonra özellikle siyah nokta-komedon açısından yoğun olan ciltlerde vakumlu temizlik işlemi yapılmaktadır.

Temizlik ve peeling süreçleri tamamlandıktan sonra, derinin ihtiyacı olan antioksidan, peptid ve yoğun hyaluronik asit içeren Hydrafacial ürünleri cihaz yardımı ile cilde verilir.

Bakımın son basamağı LED terapidir. Bilindiği üzere LED ışıkları çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanmaktayız. Hydrafacial üzerinde bulunan çeşitli renklerdeki LED ışıkları yaşlanma karşıtı, akne giderici ve yatıştırıcı özellik göstermektedir. Cildin ihtiyacına göre tasarlanmış LED terapi uygulanır.

Cildi destekleyici antioksidan ve peptidlerden zengin serumlar ve güneşten koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.

İlginizi Çekebilir  Genital Siğil Tedavisi

Hydrafacial cilt bakımı kaç seans yaptırılmalıdır?

Ayda 1 kez olacak şekilde 4 seans önerilir. Problemli ciltlerde seans sayısı arttırılabilir.

Hydrafacial cilt bakımı diğer tedavilerle birlikte yapılabilir mi?

Evet. Dermatolojik lazer uygulamaları, Altın iğneli radyofrekans ve diğer dermatolojik tedaviler ile kombine edilebilir.

Hydrafacial cilt bakımı ne kadar sürmektedir?

Her seans ortalama 45dk-1 saat arası sürmektedir.

Hydrafacial cilt bakımının etkisini ne zaman görürüm?

İlk seanstan sonra etkileri görülmeye başlar. Seanslar ilerledikçe etkinliği daha belirgin olur.

Hydrafacial cilt bakımı sonrası günlük hayatım etkilenir mi?

İşlem sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sonrasında herhangi bir toparlanma süreci gerektirmez.

Hydrafacialda sonuç mükemmeldir. Dünya üzerindeki FDA onaylı tek düzenli cilt bakım cihazıdır ve 2015 yılının en iyi cilt yenileme ve tedavi yılında uygulanmaya başlanan Hydrafacial cilt yenileme yöntemi, ciltteki her türlü lekeleri, akne tedavisi, ince kırışıklıkların açılması, geniş gözenekler ve siyah noktaların tedavisinde olağan üstü sonuçlar yaratır.