Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme Uygulaması

Lazer dövme silme günümüzde giderek artan oranlarda talep edilmektedir. Pek çok insan için dövme bir tutkudur. Ancak zaman içerisinde yaşadıklarımız, düşüncelerimiz, sonsuza dek memnun olarak taşıyacağımızı düşündüğümüz dövmelerden kurtulma ihtiyacı ortaya çıkarır. Çoğu kişi bu işlemi yani dövmeleri bir sanat olarak algılamaktadır. Dövme yaptıranlardan ya da dövme yapanlardan ötürü, bazen dövmelerin silinmesi gibi durumlar gündeme gelmektedir. Dövmeler çok geniş bir renk yelpazesine başvurularak yapılabilir. Ayrıca cildin çok derinlerine enjekte edilmeleri de söz konusudur. Lazer dövme silme uygulamalarında önemli olan birkaç değişken vardır. Bunlardan en önemlisi dövmenin rengi ve enjekte edildiği derinliktir. Açık sarı, açık mavi ve açık yeşil gibi soluk renkler kullanılarak yapılmış dövmelerin lazer ile silinmesi oldukça zordur. Ancak koyu renkler(siyah ve kırmızı) çok iyi biçimde tedavi edilmektedir.

Lazer ile Kalıcı Makyaj Dövmelerinin Silinmesi

Yapılan kalıcı makyaj tedavilerinin yanlış uygulanması durumunda oldukça can sıkıcı neticelere yol açtığını görüyoruz.
Q anahtarlı lazer sistemleri, kalıcı makyajların çıkarılmasında tedavi olanağı sunmaktadır. Lazer barındırdığı özel dalga boyu sayesinde sadece dövme boyasını hedefler. Bu sayede kaşlarınız ve derinizde herhangi bir hasara yol açmaz. Kaşa yapılan dövmeler normal dövmelerden daha farklıdır. Kaş içine ve kenarına denk gelen dövmelerin çıkarılması esnasında kaşlarda geçici bir beyazlama olabilir. Ancak bu beyazlama kısa sürede eski haline döner ve kalıcı bir zarar söz konusu değildir. sexhay

Lazer ile dövme silmek için genellikle 3 ila 10 seans arasında değişen uygulamaya ihtiyaç vardır. Bazen bu seans sayıları 10 seans üzerine de çıkabilir. Ancak seans aralarında ortalama 1.5 ay kadar beklemek gerekir. Profesyonel ellerde yapılmış olan dövmeler genel olarak cildin hemen altında bulunan dermis tabakasının içinde yer alır. Ama amatör ellerden çıkan dövmeler çok daha derinlere işlenmiş olabilir.

Dövme boyası ne kadar yüzeye yakınsa tedavi lazer dövme silme tedavisi ile silinmesi de o kadar kolaydır. 3 – 10 seans arasında değişen bir seans sayısından bahsetmek doğrudur. 10 seansın ötesine geçilmesi çok nadir olarak görülür. Dövmeye üstünkörü bakılarak kaç seans tedavi göreceğinizi söylemek doğru değildir. Dövme silme işleminin tahmini kaç seans süreceği 2015 yılında bilimsel bir yayında önerilen bir tablo aracılığı ile hesaplanmaktadır. Bu tabloda “dövmenin rengi” “dövmenin yapıldığı yer” “dövmenin içerdiği pigment miktarı” “hastanın ten rengi” “dövmenin altında dövme yada yara izi olup olmaması” değişkenleri bulunmaktadır. Anlaşılacağı üzere lazerle dövme silme işleminde seans sayısı pek çok değişkene bağlıdır.

Lazerle Dövme Silme İşleminin Etkisi ve Sonuçları

Lazer dövme silme uygulamasından sonra bir miktar yanma hissi oluşabilir. İşleminiz tamamlandıktan sonra size antibiyotikli deri kremleri, hızlı onarıcı kremler ve güneş koruyucular önerilecektir. Dövme boyası lazer ışınlarını emecektir ve ışık enerjisi ısı enerjisine dönüşecektir. Bu sayede pigment barındıran renkli hücreler tahrip sexynude olacaktır. Pigmentler bu vesile ile hücre dışına atılır. Hücre dışına atılan pigmentler, lenfatik sistemde bulunan makrofaj isimli savunma hücreleri tarafından o bölgeden ve vücuttan uzaklaştırılırlar. Bu süreç ilk 2 ay hızlı bir şekilde işler ve dövme rengindeki açılma ilk 2 ayda hızlıdır. Ancak yapılan son dönem çalışmalar lazer işlemine bağlı dövme rengindeki açılmaların yıllar boyunca devam edebileceğini göstermiştir.