Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz işlemini bölgesel incelme işlemlerinin içerisinde popüleritesi en yüksek uygulamalardandır. Çünkü iyi bir cihaz ve kaliteli ekipman kullanılarak yapılan soğuk lipoliz işleminin tatmin edici sonuçlar verebileceği uzun zamandır bilinmektedir.

Soğuk lipoliz işlemini bu kadar popüler kılan özellikleri nelerdir hep birlikte göz atalım;

Soğuk lipoliz bir diğer adı ile kriyolipoliz, yağ hücrelernin dondurularak ölümünün sağlanması işlemdir. İşlem sırasında koruyucu jel içeren pedler kullanıldığından dolayı cilt yüzeyinde herhangi bir soğuk hasarı olmaksızın cilt altı yağ hücrelerine etki edilebilmektedir.

Soğuk lipoliz uygulaması gıdı bölgesi de dahil olmak üzere yağlanmanın görüldüğü her bölgeye yapılabilir.

Uygulama için uygun kişiler vücut kitle indeksi (BMI) 28’in altında olan yani ideal kilosunda yada yakın olan kişilerdir. Unutulmamalıdır ki, liposakşın dahil bütün bölgesel zayıflama işlemlerinde olduğu gibi soğuk lipoliz işleminde de amaç kilo kaybı değil vücut şekillendirmedir.

Örneğin ideal kilosunda bir kişi ancak ne kadar spor-diyet yaparsa yapsın bel yan bölge yağlanmalarından kurtulamıyor ise soğuk lipoliz işlemi bu kişi için uygundur. Adult Games

Uygulama yaklaşık 70 dk kadar sürer. Yağ depolanması yoğun olmayan kişilerde tek seanslık bir uygulama yeterli iken yağ dokusu kalın ise 4-6 hafta ara ile 2. Seans yapılabilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması nasıl yapılıyor?

Uygulama şayet kıllı bir bölgeye yapılacaksa 1 gün öncesinde traş edilmelidir. Uygulama günü hafif yiyecekler yenmelidir.

Uygulama bölgesine koruyucu ped yerleştirildikten sonra başlık yerleştirilir. Burada önemli olan noktalardan birisi koruyucu ped.dir. Mutlaka kaliteli bir ürün kullanılmalıdır, aksi takdirde istenmeyen komplikasyonlar meydana gelebilir. Sonrasında başlık yerleştirilerek istenen bölge vakumlanır. Başlık yavaş yavaş dokunun ısısını -8 dereceye düşürür.

-8 derece yağ hücrelerinde apopitoz yani ölümün tetiklenmesi için oldukça önemlidir. Dokunun bu soğuklukta sabit kalabilmesi için cihazın vakumlama özelliği ve başlık kavrama kabiliyeti üst düzey olmalıdır. Dünyada bu özellikleri sağlayabilen sadece 2 soğuk lipoliz cihaz markası vardır 😉

Şayet işlem esnasında başlığın vakum derecesi düşerse doku tekrar ısınmaya başlayacaktır. Bu durum işlemin etkinliğini oldukça azaltır. Şayet işlem esnasında başlık sallanıyor ve tekrar tekrar  vakumlama yapıyorsa bu durum ortaya çıkıyor demektir. Bu da dikkat edeceğiniz 2. Önemli noktadır.

Uygulama yapıldığı gün ve takip eden 2 hafta yağ atılımını kolaylaştırmak için günde en az 2-2.5 lt su tüketilmelidir. İşlem sonrası etkinliği arttırmak için G5 masajı ile kombine edilebilir.

İşlemin etkileri 2. Haftanın sonunda görülmeye başlar. Etkinin tam ortaya çıkması 3. Ayın sonundadır.

Soğuk lipolizin yan etkisi var mıdır?

Soğuk lipoliz işleminde kaliteli cihaz kullanımı ve kaliteli koruyucu ped kullanımı sayesinde yan etki riski oldukça düşüktür. İşlem sonrası bazı bölgelerde vakum etkisine bağlı olarak küçük morarma alanları oluşabilir. İşlemden hemen sonra işlem alanında oluşan hissizlik hali gün geçtikçe azalarak 2 hafta içerisinde tamamen geriler.

Soğuk lipolizin işlem etkisi ne kadar sürer?

Uygulama sonucunda, bölgede bulunan yağ hücresi sayısı azalır. Bölünme kabiliyeti olmayan yağ hücrelerinin sayısı azaldığı için elde edilen sonuç kalıcıdır. Ancak zamanla kilo alımı olursa, işlem bölgesinde yağ hücreleri bölünme kabiliyeti kazanarak sayıca çoğalabilir. Bu yüzden işlem sonrası kilo kontrolü oldukça önemlidir.