Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu burnun iki kanat kısmından başlayarak ağız bitiş kısımlarına kadar olan kısma nazolabial kısmı denir ve bu kısımda dolgu işlemi gerçekleşir. Asıl amaç nazolabial bölgesinde ki gözle görülen belirgin yaşlılık ya da kullanılan yanlış ürünlerden dolayı oluşmuş oluk ve çizgiler ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bu oluk oluşumları kişinin yüz ifadesini değiştirir.

Normalde mutu olan kişinin bu oluklar yüzünden ifadesi yorgun ve mutsuz olarak anlaşılabilir. Bu durum kişilerin olumsuz yönde etkilenmelerini yüz ifadeleri nedeni ile açıklama yapmak zorunda kalmalarına neden olur. Bu rahatsızlığı yaşayan kişiler nazolabial dolgu operasyonunu geçirdikten sonra yüzde ki ifadeler duygulara göre net bir şekilde verilebilir.

Nazolabial Dolgu Yapılışı

Dolgu yapılırken hastaların uzman doktorlar ile görüşmesi gerekir. Bu işlem gerçekleştirilirken bazı özel vücuda zarar vermeyeni yakıcı etkisi bulunmayan asitler nazolabial bölgesinde ki oluklar için kullanılır. Yapılan işlem tamamen hücrelerin içine bir sıvının enjekte edilmesi, nazolabial alanında ki oluşan olukların ortadan kaldırılmasından ibarettir.

Böylece ağız kısmında ki duygusal ifadeler daha canlı, net ve dolgun bir şekilde yansıtılabilir. Dolgu işlemi gerçekleştirilirken farklı anestezi yöntemleri tercih edilir. Bu kişinin his ve cilt yapısına göre değişiklik gösterir. Dolgu sırasında ince ve acı hissi vermeyen iğneler ile sıvı enjekte işlemi gerçekleştirilir. İşlemde kullanılacak olan dolgu miktarı nazolabial bölgesinde ki oluğun derinliğine göre belirlenir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2022

Nazolabial dolgu fiyatları 2022 tercih edilen uzmana, hastaneye göre değişiklik arz edebilir. Bunun yanında nazolabial dolgusunu yaptıracak kişinin oluk probleminin derecesi, genişliği ve harcanacak olan dolgu malzemesinin miktarı gibi etmenler dolgu fiyatını doğrudan etkiler. Aynı zaman da kişinin yaşı nazolabial dolgusunun kalabileceği cilt yapısı ve dolgu süresi gibi diğer etmenlerde fiyatı etkiler.

Nazolabial dolgu fiyatını etkileyen diğer bir etmen ise hastanın operasyon sonrası kullanacağı ilaç gibi malzemelerin hastane tarafından karşılanıp, karşılanmama gibi durumlarıdır. Dolgu genellikle 2 seans şeklinde düzenlenir. 1. Seans ve 2. Seans fiyatları ortak olarak alınır. Ancak kişi 2. Seans tarihine katılmamış ise tekrar bir operasyon ücreti ödemek zorunda kalabilir. Bu durumda hasta olan kişinin davranışları da bu işlemin fiyatını etkileyebilir.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Dolgu öncesinde hastanın nazolabial bölgesinin muayenesi yapılır. Bu muayene sonrası 2 seans gerekli olursa 3. Seans planlaması oluşturulur. Nazolabial dolgu operasyonu öncesinde hastaya dolgu hakkında gerekli olan bilgilerin tamamı aktarılır. Bu operasyon için en az 2 hafta öncesinde uzman ile irtibata geçilip rahatsızlığın psikolojik ve sağlık problem seviyeleri ilgili uzmana aktarılmalıdır.

Hasta dolgu işlemleri öncesinde yapmaması gerekenleri ve mutlaka yapması gerekenleri hakkında bilinçlendirilir. Hastanın operasyon sonrası nelerle karşılaşabileceği ve nasıl davranması gerektiği hakkında davranış bilgisi de aktarılır. Böylece önceden verilen bilgiler sayesinde operasyon aşamasında hastadan beklenmedik tepkiler görünmez.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Dolgu işlemi gerekli seansların eksiksiz yapılmasıyla birlikte olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanır. Öyle ki hasta kısa bir süre sonra günlük yaşamına devam edebilir. Ancak bir operasyonun varlığından dolayı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Başta hasta dolgu işlemi sonrası kozmetik ürünlerin kullanımından uzak durmalıdır.

Vücutta ki kasların hareket etmesine neden olabilecek ağır eşyalar kaldırılmamalı, duygusal tepkiler ise aşırı derecede nazolabial bölgesini yorucu bir şekilde gösterilmemelidir. Amaç işlem görmüş bölgeyi korumak ve iyileşme hızını arttırmaktır. Nazolabial operasyonu sonrası asidik maddeler bu bölgede kullanılmamalı hatta asitli içeceklerden bir müddet uzak durulmalıdır.

Hastaların nazolabial dolgusu gerçekleştiğinde daha hassas olabilecekleri göz önünde bulundurulmalı ve hastaya karşı verilen tepkiler bu durum baz alınarak verilmelidir. Ayrıca hasta 10 gün boyunca buhardan, aşırı sıcak suddan, denizden ve spa, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durmalıdır.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Nazolabial dolgu burun kanatlarından başlanarak yüzde ki genel ifadenin net bir şekilde verilebilmesi için yapılır. Yetişkin olan erkek ve kadınlarda yoğun bir şekilde uygulanan dolgu işlemidir. Bu işlemi yaptırıp mutsuz ya da şikayetçi olmak mümkün değildir. Çünkü dolgu yaptıranlar yüzlerinde ki değişimin çok iyi farkında olurlar.

Hatta daha öncesi çekilen fotoğraflarla, daha sonrası çekilen fotoğraflar karşılaştırıldığında arada ki oluk farklı ve dolgunun etkisi net bir şekilde gözlemlenir. Bu işlemi yaptıranların bu konuda dikkat etmesi gereken hususlara önem vermeleri , dolgunun daha uzun süre yüzde kalacağı kesindir. Dolguyu yaptıranlar yüzünde ki estetik değişimden ve ifade netliğinden oldukça memnun kalırlar.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcı

Dolgu operasyonun kalıcılık süresini etkileyen birçok etmen bulunur. Başta hastanın ameliyat öncesi gerçekleştirdiği olumsuz davranışlarının yanında ameliyat sonrası gerçekleştirdiği dolgu üzerinde ki yanlış işlemler bu dolgunun kalıcılık süresini doğrudan etkiler. Çünkü hastanın iyileşme sürecinde dolguya zarar verilmiş olması, dolgunun dağılması, enfekte olması ya da geç iyileşmesi durumlarına neden olur.

Dolgunun iyileşme sürecine girmesi dolgu işleminin gerçekleştirilmesinden 2 gün sonra başlar. Bu süreçte hastanın yapması gerekenleri en iyi şekilde yerine getirmesi ve cilt yapısının bu desteklemesi üzerine nazolabial dolgu yaklaşık 18 ay kalıcı olabilir. Yine hastanın aşırı dikkatsiz davranmaması ancak çokta dikkatli olmaması nazolabial dolgusunun en az 9 ay kalıcı olacağı anlamına gelir.