Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi (Full Face Lazer)

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi (Full Face Lazer)

Dermatologlar olarak günlük pratiğimizde cihazlardan oldukça fazla faydalanmaktayız. Lazer cihazları bu anlamda en büyük yardımcılarımızdandır.

Teknolojik yenilikler sayesinde bundan sadece  birkaç yıl önce etkin çözüm sunamadığımız dermatolojik problemlerde artık elimiz oldukça güçlü durumda.

Fullface lazer sistemi bu anlamda sayabileceğimiz yeniliklerden. Fullface lazer sistemi 578 nm Sarı Işık ağırlıklı atış yapabilmektedir. Bu sayede, daha önceden tedavisinde zorlandığımız Rosacea (Roza, Gül hastalığı), Kırmızı yüz gibi yüzdeki küçük damarların genişlemesi ile alakalı problemleri tedavi edilebilir.

Fullface lazer sistemi ayrıca 511 nm Yeşil Işık atışı yapabilme kabiliyetine sahiptir. Bu sayede Çil, güneş lekesi (lentigo), yaşlılık lekeleri gibi cilt lekelerinde etraf dokuya zarar vermeksizin, sadece lekeyi oluşturan melanin pigmentini hedef alan atışlar yapılabilir.

Kadınları etkileyen en sık leke problemi Melazmadır. Melazma, yüzeysel ve derin pigment yapısının yanında damarsal yapıların çoğalması ile karakterizedir. Yapılan tedavilerde başarı sağlanabilmesi için hem damarsal hemde pigment hedeflenmelidir. Fullface lazer sistemi Sarı ışık (damarsal) ve yeşil ışık (pigment) eş zamanlı atış yapabilme kabiliyetine sahiptir. Böylece yapılan tedavilerde lekeyi oluşturan bütün bileşenlere tek seansta ve tek seferde etkili edebilecek lazer atışları yapılabilmektedir.

Fullface lazer sistemi ile tedavi edilebilecek dermatolojik problemler;

Damarsal lezyonlar;

Küçük damar genişlemeleri (telenjiektazi)

Kırmızı yüz (kuperoz)

Kiraz anjiom (damar beni)

Rozacea (Gül Hastalığı)

Akne sonrası kızarıklıklar

Pigmente lezyonlar;

Güneş lekeleri

Gözaltı morlukları

Çil,efelid

Renk düzensizlikleri

Diğer

Aktif akne

Siğil ve et beni gibi iyi huylu lezyonlar